Regaly jezdne

Regaly jezdneRegały jezdne archiwalne przeznaczone są do archiwizacji dokumentów. Dzięki odpowiedniej aranżacji, pozwalają na efektywne wykorzystanie nawet najmniejszej powierzchni pomieszczenia. Zastosowanie mechanizmu korbowego umożliwia łatwe sterowanie regałami. Konstrukcja torowiska pozwala montować zestaw na każdej posadce. Półki zawieszone są na haczykach w otworach ścian i posiadają możliwość regulacji wysokości zawieszenia. Każde zapytanie o regały jezdne podlega indywidualnej aranżacji i wycenie, w celu optymalizacji wykorzystania powierzchni pod zabudowę. Produkowane przez nas regały jezdne posiadają świadectwo higieniczności PZH oraz wykonane są zgodnie z polskimi normami. Po więcej informacji kliknij.

Regał RAJ

Specjalizujemy się w produkcji regałów jezdnych (przesuwnych) archiwalnych. Nasze regały posiadają atest higieniczny, atest badań wytrzymałościowych i bezpieczeństwa użytkowania oraz wykonane są zgodnie z polskimi i europejskimi normami. Oto charakterystyka produkowanych regałów jezdnych naszego typu:

 • Regały wykonane są z blachy stalowej zabezpieczonej przed korozją w kąpieli fosforanującej. Następnie są malowane proszkowo farbą strukturalną tworząca na powierzchni półek i innych elementów strukturę odporną na ścieranie i nie szkodliwą dla zdrowia (farba posiada atest higieniczny);
 • Szyny wykonane z ze stali walcowanej (z ceownika 80 x 20 x 2,5 ) o zagiętej dwukrotnie jednej krawędzi stanowiącego podstawę oraz przyspawanego pręta kwadratowego 16 x 16, po którym toczy się koło). Powierzchnia szyny jest zabezpieczona antykorozyjnie poprzez fosforanowanie oraz malowanie lub poprzez ocynkowanie. Szyny stalowe montowane są z najazdami obustronnymi wykonanymi z blachy stalowej lub montowane bez najazdów w rowkach wykonanych w posadzce. Przytwierdzenie szyn do posadzki odbywa się poprzez kołki rozporowe. Konstrukcja szyn i technologia ich ułożenia gwarantuje całkowite poziome ich położenie.
 • Podstawę regałów jezdnych stanowi rama jezdna o sztywności odpowiedniej do obciążenia. Wzdłużne belki podstawy wykonane są z profilu ceowego o wymiarach 110x35x1,5. Podstawa wyposażona jest w żeliwne koła jezdne - szerokości ok. 30mm. Średnica toczna kół jezdnych nie mniejsza niż 105 mm – w celu zmniejszenia oporów tocznych. Koła prowadzące posiadają obustronne obrzeża w celu zapewnienia równego przesuwania regałów oraz w celu zabezpieczenia kół przed spadnięciem z szyn. Podstawa posiada zabezpieczenie przed przechyłem regału - w postaci tzw. antywyważników oraz posiada amortyzujące i zabezpieczające odboje gumowe.
 • Koła jezdne napędzane są za pomocą trójramiennego pokrętła z dwustopniową przekładnią łańcuchową, składającą się z dwóch par kół zębatych ocynkowanych i łańcuchów. Przekazanie napędu odbywa się poprzez oś stalową biegnąca od pierwszych do ostatnich kół.. Wszystkie elementy ruchome układu napędowo-jezdnego są wykonane ze stali oraz osadzone są na uszczelnionych łożyskach tocznych. Trójramienne pokrętło posiada obrotowe uchwyty oraz blokadę – przycisk unieruchamiający regał.
 • Wszystkie ściany nośne regałów wykonane są z blachy stalowej o grubości 0,8mm z perforacją – otworami na haki (zawieszki) służące do zawieszenia półek na wybranej wysokości z regulacją zawieszenia co 15-25 mm. Pionowe krawędzie ścian posiadają obrzeże gięte na kształt listew – ograniczników nie pozwalających na wysunięcie się półek poza regał. Ściany są usztywnione stężeniami krzyżowymi montowanymi w regałach dwustronnych po środku - pomiędzy rzędami półek a w regałach jednostronnych z tyłu półek. Ozdobny panel przedni osłaniający mechanizm napędowy wykonany jest z pełnej blachy i posiada metalową kieszeń na kartonik z opisem oraz gumową uszczelkę.
 • Półki wykonane są z blachy stalowej o grubości 0,8mm. Odpowiednią sztywność półek zapewnia dwukrotne gięcie dłużej krawędzi na wysokość 30mm. Półki wiszą na czterech hakach (zawieszkach) łatwych do zamontowania i zdemontowania. W celu łatwego ustalenia odpowiedniego odstępu między półkami, jest wykonane oznaczenie w postaci otworu – znacznika, na wszystkich ścianach podtrzymujących półki. Nośność półki wynosi do 75 kg/. Głębokości półki: od 250 mm do 600mm. Długości półek: od 800 do 1200 mm.
Elementy zabezpieczające osoby obsługujące oraz konstrukcję regałów:
 • gumowe odboje na ramie jezdnej
 • blokada napędu w korbie napędowej
 • antywyważnik haczący o krawędź szyny
 • uszczelkę gumową na panelu przednim
 • zabezpieczenie półek przed wysunięciem do przodu ( poprzez zastosowanie obrzeży ścian o odpowiedniej szerokości)
 • najazdy obustronne na szynach
Konstrukcja regałów stacjonarnych

Konstrukcja regałów stacjonarnych zawiera takie same elementy jak konstrukcja regałów jezdnych – różni się jedynie budową podstawy i brakiem napędu.
 

Parametry techniczne
WYSOKOŚĆ W MM: do 2800
SZEROKOŚĆ W MM: do 7000
GŁĘBOKOŚĆ W MM: od 250 do 600
NAPĘD: korbowy ręczny, dwustopniowa przekładnia łańcuchowa
BLOKOWANIE: blokada-przycisk unieruchamiający regał w trójramiennej korbie